Damadent

DAMADENT zdjęcia RTG Łódź Górna

Stulecie charakteryzuje się bardzo dynamicznym rozwojem medycyny estetycznej. I to zarówno w obszarze chirurgii plastycznej, zajmującej się poprawianiem tych obiektywnych (rzeczywistych), jak, i subiektywnych (odczuwanych) defektów czy niedoskonałości ciała. Stomatologia, jako dziedzina sztuki lekarskiej, również odnotowuje niezwykłe zainteresowanie i zapotrzebowanie na dentystykę kosmetyczną. Poza tym, że piękny uśmiech to baza zdrowia fizycznego, to także podstawa dobrego samopoczucia psychicznego oraz estetycznego wyglądu. Dlatego współczesny człowiek nie tylko leczy zęby, ale także wizytuje specjalistyczne gabinety dentystyczne w celach prewencyjnych, czyli zapobiegających powstawaniu lub rozwojowi próchnicy.

Dentystyka obejmuje kilka specjalności. Należą do nich: chirurgia stomatologiczna, chirurgia szczękowo-twarzowa, ortodoncja, periodontologia, protetyka stomatologiczna, stomatologia dziecięca, stomatologia zachowawcza z endodoncją, a także epidemiologia. Trudno sobie wyobrazić, że każda wizyta czy to dotycząca konsultacji, czy leczenia odbędzie się bez dodatkowych badań, których zadanie jest usprawnienie procesu diagnostycznego. Dlatego zdjęcia RTG zębów Łódź coraz częściej wykonywane są na miejscu, podczas trwania wizyty stomatologicznej, bez konieczności kierowania pacjentów na prześwietlenie do innych jednostek. Jednakże specjalistyczne leczenie może wymagać czasem poza wykonaniem fotografii punkntowej, zlecenia dodatkowego prześwietlenia pantomograficznego, cefalometryczny, zgryzowego, skrzydłowo - zgryzowego, a nawet zatok obocznych nosa czy wręcz całej czaszki (AP i PA). Zdjęcia RTG zębów Łódź z reguły wykonywane są w zakładach, specjalizujących się wyłącznie w prześwietleniach.

Naturalne jest piękne. Czyżby? Niekoniecznie. Zwłaszcza, gdy sami zostaliśmy przez naturę obdarzeni krzywym zgryzem i nierównymi zębami, a do tego nie są one śnieżnobiałe. Najbardziej popularnym kolorem zębów jest kremowy i beżowy. Tymczasem każdy z nas chce posiadać je w kolorze białym (A1), albo nawet superbiałym (B1). Okazuje się, że na rynku usług stomatologicznych i biel ma swoje odcienie. Na szczęście wpisujemy w wyszukiwarkę internetową hasło: ortodoncja Łódź, umawiamy się na wizytę i mamy problem przynajmniej jeśli chodzi o układ uzębienia z głowy. Niestety tak to nie wygląda. I to z wielu powodów. Po pierwsze proces wyrównywania zębów i korygowania zgryzu to proces długofalowy. W niektórych przypadkach nawet kilkuletni. Po drugie leczenie wad zgryzu jest bardzo drogie. Na ostateczną wysokość opłat na ten cel składają się między innymi wydatki na wizyty lekarskie, takie jak: badania konsultacje stomatologiczne. Inną pozycją chyba ważącą najwięcej w całości budżetu na ten cel jest zakup samego aparatu ortodontycznego, bo kosztuje od dwóch tysięcy złotych w górę. Doliczmy także obligatoryjne w przypadku leczenia wad zgryzu zdjęcia rtg zębów Łódź. Podstawowe w tym zakresie to cefalometria i pantomografia. Każde z nich kosztuje blisko sto złotych. Ważne jest również to by opiekujący się nami ortodonta Łódź, był człowiekiem miłym, życzliwym, ale także cierpliwym, a przede wszystkim delikatnym i dokładnym, by każda wizyta była możliwie jak najmniej bolesna, ale także przebiegała w sposób sprawny i w przyjemnej atmosferze. Jeśli tak będzie, to poza zapłatą obdarzymy naszego lekarza pięknym uśmiechem, który będzie dla niego najlepszą reklamą i wizytówką.


podpis

Tel: 571 804 021

Adres: Ogniskowa 16
Łódź